KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Kayıt İşlemleri-18.09.2022

Fakültemiz lisans programlarına kayıtlı öğrencilerimiz, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi ders kayıtlarını 19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapacaklardır. Ders kayıtları 19 Eylül 2022 Pazartesi günü 09.00'da başlayıp 23 Eylül 2022 Cuma günü 23.59'da son bulacaktır.

 

Zorunlu ve Seçmeli İngilizce Hazırlık Programına kayıtlı öğrencilerimiz ders kaydı yapmayacaktır.

 

Öğrenci Bilgi Sistemi Kullanıcı Adı ve Şifre Alma işlemleri için tıklayınız.

 

19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında ders kaydını gerçekleştiren öğrencilerimizin seçmiş olduğu dersler, 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında akademik danışmanlar tarafından kontrol edilerek onaylanacak ve hatalı ders kayıtları ile ilgili ekleme-çıkarma işlemi yine akademik danışmanlar tarafından yapılacaktır.  


Belirtilen tarihler arasında ders kaydı yapamayan öğrencilerimizin 26-30 Eylül 2022 tarihleri arasında mazeretli ders kaydı yapmak üzere bağlı bulundukları Bölüm Başkanlıklarına dilekçe ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

 

Kayıt dondurmak isteyen öğrencilerimizin eğitim-öğretim döneminin başlamasını takip eden 1 (bir) ay içerisinde (26 Eylül-25 Ekim 2022) mazeretlerini belirten dilekçe ile Bölüm Başkanlıklarına başvuruda bulunması gerekmektedir.

 

Fakültemiz lisans programlarına yeni kayıt olan öğrencilerimizin daha önce farklı bir yükseköğrenim kurumundan almış oldukları derslerden Fakültemizdeki öğrenimleri süresinde muaf olabilmeleri için 19-23 Eylül 2022 tarihleri arasında Bölüm Başkanlıklarına dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. (Daha önce ders muafiyeti başvurusunda bulunan öğrencilerimizin yeniden başvurmasına gerek bulunmamaktadır.)

 

Öğrenci Bilgi Sisteminde Ders Kayıt İşlemlerine Ait Görsellere Erişmek İçin Tıklayınız.

Üniversitemizdeki öğreniminiz boyunca ihtiyaç duyacağınız eğitim ve öğretimle ilgili bilgilerin yer aldığı mevzuata erişmek için tıklayınız.

 

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından gelecek olan bildirimleri takip edebilmeniz için Öğrenci Bilgi Sisteminin Mobil Uygulamasını indiriniz.

Mobil Uygulamayla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanıcı bilgileri aşağıdaki gibidir.

UZEM sistemine girmek için tıklayınız.

Kullanıcı Adı:         Öğrenci No
Şifre:                      OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) Şifresi 


Ders kaydı ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşılması halinde öncelikle akademik danışman, sonrasında ilgili anabilim dalı başkanlığı ile iletişime geçilmesi önem arz etmektedir.


Sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim dönemi geçirmenizi dileriz.

 

                                                                                                                                                                         KSÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı