KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

GÜNCELLEME:Öğretmenlik Uygulaması Değerlendirme İşlemleri-01.05.2020

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında 2019-2020 Yılı Bahar Dönemi Öğretmenlik Uygulamasının değerlendirilmesinde zorunlu olarak bazı değişikliklere gidilmiştir. Bu kapsamda normalde dört kez yapılması gereken günlük değerlendirme işlemi sadece bir kez yapılacaktır. Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerimizin günlük değerlendirme işleminde öğrencilerin fiilen okullara gittikleri 17 Şubat - 13 Mart tarihleri arasındaki ilk 4 (dört) hafta dikkate alınacaktır. Uygulama süresince en az 1 (bir) adet günlük değerlendirmenin-gözlem formunun uygulama öğretmeni ve fakültemizin ilgili akademik danışmanları tarafından bu tarih aralığında sistem üzerinde doldurulması gerekmektedir. Bu süreçler https://uod.meb.gov.tr/ adresinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak yürütülecektir.

Günlük değerlendirme öncelikle uygulama öğretmeni tarafından yapılacaktır. Günlük değerlendirme yapılırken öğrencilerin uygulamaya geldikleri ilk 4 haftalık durumları göz önüne alınacaktır. Uygulama öğretmeni günlük değerlendirmeyi yaptıktan sonra öğrenci akademik danışmanı öğretim üyelerimiz günlük değerlendirmeyi yapacaktır.

Genel değerlendirme ise; günlük değerlendirme işlemi yapıldıktan ve uygulama bittikten sonraki hafta (15 Mayıstan sonraki hafta) yapılacaktır. Genel değerlendirme önce uygulama akademik danışmanı sonra da uygulama öğretmeni tarafından yapılmalıdır.

Günlük değerlendirme ve genel değerlendirme işlemi sistem üzerinden sadece bir kez gerçekleştirilebilir, günlük ve genel değerlendirme tamamlandıktan sonra güncelleme işlemi yapılamaz. Değerlendirme işlemlerinin her aşamasında okul uygulama öğretmeni ve akademik danışmanlarımızın iletişim halinde olması önemlidir.

Genel değerlendirme işlemleri bittikten sonra öğretim üyelerimizin imzalı genel değerlendirme formlarını bölüm sekreterliklerine teslim etmeleri rica olunur. Günlük değerlendirme formlarının bölüm sekreterliklerine teslim edilmesine gerek yoktur.