KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

Öğretmenlik Uygulaması Değerlendirme İşlemleri-20.02.2020

Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerinden öğretmenlik uygulaması dersi kapsamında akademik danışmanlığı bulunan öğretim elemanlarımızın günlük değerlendirme ve genel değerlendirme işlemlerini ekte bulunan yönerge kapsamında tamamlaması gerekmektedir.
Bu kapsamda öğretim elemanlarımızdan okul ziyaretlerindeki öğrenci gözlemlerini içeren, en az dört kez günlük değerlendirme ve bir defa da genel değerlendirme yapmaları beklenmektedir. Genel Değerlendirme işlemi için uygulama öğrencisinin en az dört kez “Günlük Değerlendirme” işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekir. Öğretim üyelerimizin öğretmenlik uygulaması öğrenci değerlendirme işlemlerini yapabilmek için https://uod.meb.gov.tr/ adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak form üzerinde bulunan açık uçlu sorulara cevap vermeleri gerekmektedir. Uygulama öğretmeni haftalık değerlendirmeyi yaptıktan sonra akademisyenler ilgili haftada doldurmaları gereken yerleri görebilmektedir. Bu anlamda okul uygulama öğretmeni ve akademik danışmanlarımızın iletişim halinde olması önemlidir. Günlük değerlendirme işlemleri bittikten sonra genel değerlendirme yapılabilmekte ve akademik danışman genel değerlendirme yapmadan okul uygulama öğretmeni genel değerlendirme ekranına girememektedir.
Değerlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili doküman ekte sunulmaktadır. 

NOT: Genel değerlendirme işlemleri bittikten sonra öğretim üyelerimizin imzalı genel değerlendirme formlarını bölüm sekreterliklerine teslim etmeleri rica olunur. Günlük değerlendirme formlarının bölüm sekreterliklerine teslim edilmesine gerek yoktur.

Değerlendirme Nasıl Yapılır?