KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

1.Sınıflar Geleneksel Tanışma Çayı-06.01.2016

KSÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf öğretmenliği ve fen bilgisi öğretmenliği programlarına yeni başlayan öğrencilerin katıldığı tanışma toplantısına Üniversite Rektörü, Eğitim Fakültesi Dekanı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.Eğitim Fakültesi'nde gerçekleşen toplantıda Eğitim Fakültesi Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mahmut SAĞIR, Yrd. Doç. Dr. Gülay BEDİR birer konuşma yaparak öğrencilere hoş geldin dediler. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi CAN da konuşmasında Üniversiteyi ve Eğitim Fakültesini tanıtarak Fakültede nitelikli öğretmenleri yetiştirmek üzere gerekli her türlü önlemi aldıklarını, tüm personelimizin en kaliteli eğitim ortamını sunmanın gayreti içerisinde bulunduklarını ve kendi binamıza kavuştuğumuz zaman da öğretmenlik eğitiminin daha da nitelikli hale geleceğini belirtti.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci de yaptığı konuşmada öğrencilere hoş geldin diyerek 2015-2016 öğretim yılının başarılı geçmesini diledi. Rektör konuşmasında "Eksiklerimiz olabilir ama her geçen gün daha iyiye gidildiğini, öğrencilerin taleplerini önce Eğitim Fakültesinin öğretim elemanlarına ve yöneticilerine iletebileceklerini daha sonra gerekirse Rektörlük olarak da öğrencilerin her zaman yanında olduklarını" belirttiler. Gelecek yıl öğrencilerin yurt problemlerinin büyük ölçüde çözüleceğini, en güzel bir alana yurtların inşaa edilmekte olduğunu, yine en kısa zamanda da eğitim fakültesinin kendi binasına kavuşacağını ifade ettiler.

Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının talep ve dilekleri dinlendikten sonra yapılan ikramlarla Eğitim Fakültesi 1. sınıflar tanışma toplantısı sona erdi.