KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

Fakültemiz 8. Dönem Mezunlarını Gururla Uğurladı.-27.06.2022

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 15 Haziran 2022 tarihinde KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Fakültemiz lisans programlarına kayıtlı bir grup öğrencimizin müzik dinletisi ile başlayan etkinliğin açılış konuşmaları Dekanımız Prof. Dr. Mustafa YAZICI ve Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından gerçekleştirildi. Etkinlik, mezun öğrencilerimizin hazırlamış olduğu sinevizyon gösterileri ve Anabilim Dalı Başkanlarının selamlama konuşmaları ile devam etti.

 

Covid-19 salgını nedeniyle Fakültemiz Mezuniyet Törenlerinin son iki yıldır yüz yüze yapılamamış olması gerekçesiyle davet edilen 2019-2020 ve 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem Birincileri öğrencilerimiz de törene iştirak ederek Fakültemiz Mezuniyet Kütüğü’ne isim tabelalarını çaktılar. 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem Birincisi Sn. Kevser GÜZEL’e ödülü Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem Birincisi Sn. Sema GÜNGÖR ile 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem Birincisi Sn. Zahide Ebrar TÜRKSAYAR’a ödülleri Dekanımız Prof. Dr. Mustafa YAZICI tarafından verildi. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem İkincisi Sn. İlknur ŞAHAN ödülünü Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ökkeş Alpaslan GENÇAY ve Dönem Üçüncüsü Sn. Merve DOĞAN ödülünü Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÖZKARCI’nın elinden aldı.

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Program Birincisi öğrencilerimize de Başarı Belgeleri takdim edildi. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Program Birincisi Sn. Zahide Ebrar TÜRKSAYAR’a Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet TEKEREK; Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Program Birincisi Sn. Meryem GÜNEYSİ’ye Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet NALÇACI; Fen Bilgisi Öğretmenliği Program Birincisi Sn. Merve DOĞAN’a Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet TEKBIYIK; İköğretim Matematik Öğretmenliği Program Birincisi Sn. Huriye Göksu ÖZ’e Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Adil AKYÜZ; Türkçe Öğretmenliği Program Birincisi Sn. Edanur SAMANCI’ya Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet BOŞNAK ve Sınıf Öğretmenliği Program Birincisi Sn. Şeyma EROĞLU’ya Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Oğuzhan KURU tarafından başarı belgeleri verildi.

 

Başarı belgelerinin sunulmasının ardından, Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Mustafa YAZICI tarafından Fakültemiz Öğretim Teknolojileri Anabilim Dalında görevli Öğr. Gör. Arif GÜRLER’e Teşekkür Plaketi ve programın düzenlenmesinde emeği geçen Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Reyhan AĞÇAM’a çiçek takdim edildi.

 

Temsili diploma töreni ile devam eden Fakültemiz Mezuniyet Töreni, KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezi’nin önünde Psikolojik Danışman ve Öğretmen Antlarının okunması ve kep atma ile sona erdi.

 

Fakültemiz Mezuniyet Töreni’nin sona ermesinin ardından KSÜ Stadyumu’nda düzenlenen Üniversitemiz Mezuniyet Törenine iştirak edildi. Törende Üniversitemizi İkincilikle bitirmeyi başaran öğrencimiz Sn. Zahide Ebrar TÜRKÇAPAR ile Fakültemiz Dönem İkincisi Sn. İlknur ŞAHAN ve Dönem Üçüncüsü Sn. Merve DOĞAN’a ödülleri takdim edildi.

 

Törenlerin düzenlenmesinde emeği geçen Rektörlüğümüz, Dekanlığımız, akademik ve idari personelimiz ve Rektörlüğümüzün ilgili birimleri ile törene katılım sağlayan öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve onların çok değerli yakınlarına teşekkür eder, esenlikler dileriz.Fotoğraf albümü için tıklayınız.