KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

Öğretmenlik Uygulaması Değerlendirme İşlemleri (Pedagojik Formasyon ve Eğitim Fakültesi Son sınıf Öğrencileri)-28.12.2018

Pedagojik Formasyon ve Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerinden öğretmenlik uygulaması dersi kapsamında akademik danışmanlığı bulunan öğretim elemanlarımızın günlük değerlendirme ve genel değerlendirme işlemlerini ekte bulunan yönerge kapsamında tamamlaması gerekmektedir.
Bu kapsamda öğretim elemanlarımızdan en az 4 defa haftalık değerlendirme ve bir defa da günlük değerlendirme yapmaları beklenmektedir. Öğretim elemanlarımızın öğretmenlik uygulaması öğrenci değerlendirme işlemlerini yapabilmek için https://uod.meb.gov.tr/ adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak form üzerinde bulunan açık uçlu sorulara cevap vermeleri gerekmektedir. Uygulama öğretmeni haftalık değerlendirmeyi yaptıktan sonra akademisyenler ilgili haftada doldurmaları gereken yerleri görebilmektedir. Bu anlamda okul uygulama öğretmeni ve akademik danışmanlarımızın iletişim halinde olması önemlidir. Haftalık değerlendirme işlemleri bittikten sonra genel değerlendirme yapılabilmekte ve akademik danışman genel değerlendirme yapmadan okul uygulama öğretmeni genel değerlendirme ekranına girememektedir.
Değerlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili doküman ekte sunulmaktadır. 

NOT: Sistem üzerinde bir öğrenci için haftalık değerlendirme yaptıktan sonra ikinci bir hafta için giriş kaydı yapılamamaktadır. Bu sorunu aşmak için bir öğrenciye ait haftalık giriş bitirilip kaydedildikten sonra sayfanın yenilenmesi veya sistemden çıkış yapılarak tekrar giriş yapılması gerekmektedir.


Değerlendirme nasıl yapılır