KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Eğitim Fakültesi

Fakültemiz Mezuniyet Töreni-17.05.2018

Fakültemiz Fen Bilgisi Eğitimi ve Sınıf Eğitimi ABD’nda öğrenim görmekte olan son sınıf öğrencileri için 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü 10.30’da KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu’nda Mezuniyet Töreni düzenlendi. Akademik ve idari personelimiz ile öğrenci yakınlarının yoğun ilgi gösterdiği törenin sunuculuğunu Fen Bilgisi Eğitimi ABD son sınıf öğrencisi Sn. Ebru RAMAZANOĞULLARI üstlendi.

 

Selamlama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Fen Bilgisi Eğitimi ABD öğrencisi Sn. Büşra UYGUN ile Sınıf Eğitimi ABD öğrencisi Sn. Tuğba ÇAPAR Üniversitemizde geçirdikleri dört yıla ilişkin izlenimlerini içeren birer konuşma yaptı. Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sakine Serap AVGIN ile Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Cengiz ÖZMEN’in ardından Üniversitemiz Rektörü ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Niyazi CAN kürsüye çıkarak öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerine hitaben bir konuşma yaptı.

 

Hazırlamış oldukları sinevizyon gösterilerinin izlenmesinin ardından Fen Bilgisi Eğitimi ve Sınıf Eğitimi son sınıf öğrencileri ayağa kalkarak Öğretmen Marşı’nı okudular.

 

Bölüm üçüncüleri Sn. Gülseren Betül BİLGİN, Sn. Hatice ALTUNCU (Fen Bilgisi Eğitimi) ile Sn. Burcu ÇOBAN’a (Sınıf Eğitimi) temsili ve diplomaları bölüm başkanları Prof. Dr. Sakine Serap AVGIN ile Doç. Dr. Cengiz ÖZMEN tarafından; bölüm ikincileri Sn. Seher Ebru PALABIYIK ile Sn. Zekiye KAPLAN’ın diploma ve ödülleri dekan yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Ramazan YİRCİ ve Dr. Öğr. Üyesi Reyhan AĞÇAM tarafından; bölüm birincileri Sn. Emine VİCDAN ile Sn. Tuğba ÇAPAR’ın diploma ve ödülleri ise Üniversitemiz Rektörü ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından verildi. Aynı zamanda Fakülte dönem birincisi olan Fen Bilgisi Eğitimi son sınıf öğrencisi Sn. Emine VİCDAN’ın Fakülte kütüğüne ismini çakmasının ardından öğrencilerimiz onarlı gruplar halinde sahneye davet edilerek Fakültemiz öğretim üyelerinin elinden temsili diplomalarını aldılar.

 

Törenin son bölümünde öğrencilerimiz, Sınıf Eğitimi ABD öğretim üyesi Doç. Dr. Evrim URAL ile Öğretmen Andını okuduktan sonra kep fırlattılar. Program, Sınıf Eğitimi ABD son sınıf öğrencisi Sn. Hakkı SAK’ın da eşlik ettiği canlı müzik dinletisi ile sona erdi.

 

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Rektörlüğümüz, Dekanlığımız, Üniversitemizin ilgili birimleri, akademik ve idari personelimize teşekkür eder, öğretmen adayı öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarı ve esenlikler dileriz.


Fotoğraflar için tıklayınız.